نتایج جستجو برای عبارت :

آیا شیرینی ناقل ویروس کروناست؟

این چیست؟

ناقل نوعی بیماری به نام "دیوانگی!"
ملقب به:خوشمزه-کاکائویی-خانگی
نحوه پیشروی:ابتدا ذهن شخصرا آلوده کرده وموجب نرس از دست دادنش می شود!
مطالعات وتحفیقات نشان داده اند این نوع ناقل ها موجب از خود بی خود شدن در شرایط پیشرفته وحاد شوند!
این ناقل در 99/99999 درصد انسانها وجود دارد!وغلبه برآن کار حضرت فیل هم نیست!...
چگونگی رهایی از این بیماری:..هنوز هیچ درمان و حتا پیشگیری ای برایش نیست!
:)
اون : می‌خوای بدونی ناقل هستی یا نه؟
من : آره حتما.
اون : پس این تست رو با دقت و مرحله به مرحله انجام بده. اول بخواب؛ بعد بچرخ به راست، بعد به سمت چپ.
من : خب؟
اون : تونستی؟؟
من : آره دیگه.
اون : تبریک می‌گم تو ناقل نیستی.
من : از کجا فهمیدی؟ :/
اون : ناقل نیستی چون تونستی قِل بخوری!

دقت کنید که مراحل رو حتما درست انجام بدید تا به نتیجه درست برسید :d
شهرستان ما، توی استانمون اینا، سردمدار کروناست،
بخاطر همینم وضعیت قرمز اعلام کردن
الان دارم فک میکنم که برای بازماندگان ۹۸ آیا ۱۳ به در، وضعیت صورتی اعلام میشه یا نه؟!

قضیه ابتلا به بیماری هم ازونجا شروع شده که دو نفر دلال حیوان(فحش نیست شغله) رفتن قم گاو خریدن و فروختن
اضطراب کروناست یا بهم‌ریختگی هورمونی در زمان پریود یا هر دو نمی‌دانم؟ اما حالم خوش نیست. مرهمی نمی‌جویم، که می‌دانم صبر است که مرهم است و نه جز این. اما مدام با خودم تکرار می‌کنم: قرار است چه بلایی سرمان بیاید؟ نگران بابا و مامان و مادرجونم، نگران میم، نگران خودم و عین. تاب و تحملم کم شده. کاش کش نیاید، کاش چندسال بگذرد و همه باشیم...
کاش ...
من توان مصیبت دیدن ندارم. من پناهی ندارم، خدایی ندارم، مرهمی ندارم. من تنهایم و می‌ترسم.
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از کانون خبرنگاران جوان، خدیجه رحمانی فنی تغذیه و رژیم درمانی درباره تمهید شیرینی گفت: امسال با حیات مسری ویروس کرونا و نبود دید و ملاقات درون میان ایرانیان احتیاجی بوسیله خرید شیرینی نیست. مقدور است انگبین ها درون فرایند تولید یا در مرحله تحویل به خریدار به ویروس کرونا مبتلا شود بنابراین بهتر است از خرید آن صرف نظر کنیم. او پیش روی کرد: خرید انگبین اصلا امری ضروری و لازم نیست؛ چراکه کودکان با مصرف بی رویه
و من خدا خدا میکنم عروسی پسرعموجان بیوفته بعد کنکور نه قبلش که کل برنامه هام میریزه بهم! :( (عروسی بعد از تموم شدن قضیه ی کروناست) البته ناگفته نماند تاریخ کنکورمونم تغییر کرده و اصلا نمیدونیم کی قراره کنکور بدیم! 
یکی نیست بهشون بگه این همه مدت صبر کردین عد باید بیاین وسط کرونا مزدوج بشین؟! مگه دختره داشت فرار میکرد؟! البته هیچ مراسمی واسشون گرفته نشده فقط صیغه کردن تا بعد که همه چی به روال عادیش برگرده ...
دیگه وقتشه pinterest رو شخم بزنم واسه مدل
نوروز و بهار است ولی خانه بمانیدویروس کروناست، بدانید بدانید
تعطیلی امسال نه از بهر سفرهاستدر خانه بمانید و به هر جاده نرانید
هر شهر که هستید همان شهر بمانیددر ساری و سمنان و اگر در همدانید
دور از هم و در فاصله دور بایستیدگر در صف بانکید و اگر در صف نانید
یا در لگن خانه به استخر روید وبر بالش خود نیز کمی اسب دوانید
از تلوزیون فیلم ببینید به تکرارتاریخ و رمان و هنر و شعر بخوانید
در غار قرنطینه به هم غُر نزنید وبر یک دگر اشیاء گران را نپرانید
خو
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از حلقه خبرنگاران جوان، آب اغلب استخرها دارای کلر است. کلر ماده ای کیمیایی است که ویروس ها را می کشد. به همین برهان شنا کردن در استخری که تو آن از کلر کاربرد شده است باید کنف باشد. با این همه ظن انتقال ویروس کرونا از فرد مبتلا داخل رختکن یا درون محل در رخساره مشت زدن به سطوح آلوده مانند دستگیره درها وجود دارد. همچنین در چنین اماکنی گمان ارجاع ویروس از بی مانند مبتلا با عطسه و سرفه در صورت رابطه نزدیک حیات دارد
این ضرب المثله هست که میگه:سالی که نکوست از بهارش پیداست!
من تازه معنیشو میفهمم!
سالی که شروعش با سیل بود معلومه آخرشم با کروناست
چه معلوم!شاید با بدتراز کرونا تموم بشه.
امسال سال عجیبی بود..
سالی که هیچوقت متاسفانه فراموش نخواهد شد.
سالی  که بعدها از ان به عنوان خاطره ی بد برای فرزندانمون یاد خواهیم کرد.
سال پرماجرا...!
همه ی اینا به کنار ،بدتراز همه شهادت سردار عزیزمون بود که یادمون نمیره..
تقویت سیستم ایمنی بدن کلید مبارزه با ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلا به این بیماری
ادامه مطلب
گروه دانشگاه:
۱. چرا دانشگاه‌ها رو تعطیل نمی‌کنن؟
۲. خب نکنن خودمون نریم
۳. نمیشه
۲. چرا نمیشه؟
۴. (این منم) چون بچه‌ها هماهنگ نیستن و یکسری میرن نمونه‌اش خود من
ادامه حرفا هم بیخیال فقط میتونم بگم که از کرونا منفورتر توی ورودی ما بنده هستم چون تحت هر شرایطی معقتدم باید دانشگاه رو رفت!...
+ واقعا ترس از کرونا مسخره است به لحاظ آماری این که من بر اثر تصادف بمیرم احتمالش به مراتب بیشتر از ابتلا و مرگ بر اثر کروناست!
New York hospitals battle coronavirus as hundreds of patients flood in: 'We must not break'.
cnbc.com

صدها نفر به بیمارستان های نیویورک سرازیر شدند؛ بیمارستان ها در حال جنگ با کرونا ویروس هستند. "ما نباید شکست بخوریم"
شعار ما کرونا را شکست می دهیم را به شعار ما نباید از کرونا شکست بخوریم تغییر دهید.
سیاست شکست دادن یا پیروز شدن که از ادبیات حماسی ما ناشی می شود این مفهوم را می رساند که باید در فرصتی مناسب به کرونا حمله کنیم و وی را شکست بدهیم در صورتیکه ما نشان داده ایم که استاد تبدیل فر
بعضی ها عادت شده واسشون آدم ها رو پله کنن تا به خواسته ی خودشون برسن و (به عبارتی سواری بگیرن) ...شده حکایت مدیر ما 
امروز مدیرمون بزور میخواست بکشتمون سرکار با اینکه تعطیل اعلام شدیم ..
خب بچه ها ناقل ویروس اند و حتی خود من ، حالم هیچ خوب نبود و نیست حوصله ی بحث با ایشون رو نداشتم مکالمه رو خلاصه کردم دیدم متوجه نمیشه مادرم گوشیو ازم گرفت به حول قوه ی الهی جوری دهانش را دوخت که تمام دهان دوختن های قبل سو تفاهم بود :)))

مادر❤
همراه ، حامی و عشق ا
مامان اومده دنبالم، علی رو بردیم مطب دکتر
بچه بغل، خواستم دکمه آسانسور رو با منتها الیه پشتیِ چادرم بزنم، مث بت من اومده جلو میگه تو دست نزن! بذار من با دستکش دکمه رو میزنم!
موقع باز کردن در آسانسور باز میگه صبرکن صبرکن من باز کنم!
رفتیم بالا، دستگیره ی در رو گرفته بازکرده، میگه مگه نگفتم تو دست به جایی نمال ؟!

بعد دقائق!
نشستیم تو اتاق انتظار، علی زده به غن غن، مامان میگه علی رو بده بغل من!
میگم مامان! اون دستکشای سفیدِ پارچه ایِ شما، خودش اصلِ
یه هفته ما رو بخاطر کرونا تعطیل کردن ومشتاقم بدونم قراره بعدش چی بشه!مثلا وسایل پیشگیری رو برای این همه دانشجو میخان تهیه کنن یا اینکه آرامش قبل از طوفانه و میخان بعدش بخاطر کمبود نیرو ازمون کار بکشن و یا اینکه بحول و قوه الهی قراره فروکش کنه این موج هنوز اوج نگرفته ی کرونا:/توکل بر خداما خودمون نگران خانواده هامونیم که ناقل نشیم و اونا رو مبتلا کنیم وگرنه جان ناقابلی داریم....:)
این روزها خودم رو اینطوری سرگرم میکنم:

به عبارتی بخش عمده ای از روزهام به این صورت میگذره:

ورزش: من؟ ورزش؟! از برکات کروناست بخدا:دی
سریال وست ورلد: عالیه واقعا! فیلم و سریالهایی رو که مغز آدم رو به چالش میکشند به شدت دوست دارم!
موزیک: موسیقی بخش جدایی ناپذیر از روزهای منه(:

+شروع کننده چالش: حریر بانو
درک فعلی درباره شیوع ویروس ناشی از بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) تا حد زیادی بر اساس آنچه در مورد ویروس کرونا مشابه شناخته شده استوار است. COVID-19 یک بیماری جدید است و باید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه شیوع آن ، شدت بیماری ناشی از آن و اینکه تا چه میزان ممکن است در جهان شیوع یابد کسب کنید.

گسترش فرد به فرد
بین افرادی که با یکدیگر در تماس نزدیک هستند (در حدود فاصله 2 متر).
از طریق قطرات تنفسی که فرد آلوده سرفه می کند یا عطسه می کند(احتمال انتقال به 9 نفر
سلام و وقت تون بخیر
من رشته دبیرستانم تجربی بود و به دلایلی نشد توی تجربی رشته دلخواهم رو بیارم و اولویت دومم یعنی روانشناسی رو انتخاب کردم.
حالا به خاطر وضعیت کار داغون و ... تصمیم گرفتم این دوران که کروناست و دانشگاه تعطیل شده واسه کنکور انسانی بخونم تا فرهنگیان قبول بشم، ولی وقت خیلی کمی تا کنکور باقی مونده و اولین بارمه میخوام درس های انسانی رو بخونم، به نظرتون چیکار کنم؟، واسه انسانی بخونم؟، یا اینکه نه بخونم واسه همون تجربی در کنار دان
اگر پیامبران و پیامبرمان و امامان استغفار می کردند دلیل بر گناهکار بودن ایشان نبوده است شاید، بلکه به این دلیل بوده است که گناه مثل ویروس کروناست و از مخاطب و مخاطبان به میزان نزدیکی و نشست و برخاست با آنان به هر دلیل، به دیگری و دیگران سرایت دارد و هرچه بیشتر دوری از جمع و تنهایی صورت بگیرد، یا مجهز حاضر شدن در جمع و مجهز بودن در پذیرش آنها به امنیت و سلامت کمک می کند و استغفار پس می تواند مجهز به تجهیزات حضور در جمع ها و پذیرش آنها بودن ما با
ازدواج و بهداشت
تالاسمی‌در ایران شایع‌ترین بیماری ژنتیکی است و از انواع تالاسمی‌ها، نوع
بتا شیوع بیشتری دارد.  برای شروع برنامه غربالگری ابتدا کلیه
آزمایشگاه‌های ازدواج به دستگاه شمارش سلولی خودکار مجهز شده‌اند. برای این
آزمایش حداقل دو سی‌سی خون است که در ویال‌های محتوی ماده ضدانعقاد گرفته
می‌شود. در طرح غربالگری تالاسمی، هدف، شناسایی زوج ناقل صفت تالاسمی‌است
که تصمیم دارند با یکدیگر ازدواج کنند. اگر یکی از طرفین صفت تالاسمی‌
شیوع ویروس کرونا در جهان به سرعت پیش روی می کند. دوره پنهان بیماری و قدرت انتقال خیلی زیاد، کرونا را به شایع ترین ویروس دنیا تبدیل کرده است. اگر چه محدود کردن استفاده از وسایل عمومی، یکی از راه های خوب کنترل اپیدمی است اما گاهی حضور در مجامع و استفاده از وسایل عمومی ناگریز به نظر می رسد.
استفاده از خودپرداز نیز از این قاعده مستنثنی نیست. با آیریک تجارت همراه باشید تا نکاتی که به سلامتی شما در هنگام استفاده از خودپرداز کمک می کند را مرور کنیم.
ح

امید زیادی ندارم اما مشتاق دیدارم .

پسا کرونا فیلم علمی تخیلی یا ژانر وحشت یا درام ؟!

نمیدانم !
اما از دوران حال ...
فیلم بسیار بدساخت و زشت در ژانر دلهره . مثل شهربازی های ایران ! 
نمی دانی از دلهره ی ارتفاع دچار تهوع شده ای یا از ترس شکست جوش و پاره شدن تسمه و هزار کوفت غیراستاندارد دیگر !

خود ویروس مهیب و بی رحم و سمج یک طرف ؛ اوضاع بلبشو و قمر در عقرب و ناموزون و ناهماهنگ و کلا وضعیت خراب اندر خراب اندر خراب و ...مکان جغرافیایی هم یک طرف .

ا
صنعت ساختمان و ویروس کروناست
بی شک میتوان گفت که صنعت ساختمان یکی از سه صنعت برتر کشور است
تغییرات این صنعت بر اقتصاد کشور اثر گذار است
در حال حاضر این صنعت با مشکلات عدیده ای مواجه است
به نظر میرسد که در سال ۹۹ ویروس کرونا علاوه برا سایر صنایع کشور موفق شده است
که صنعت ساختمان را نیز تحت تاثیر قرار دهد و زمین گیر کند

در کل با این که اعلام شد از ۱۶ فروردین ۹۹ تمامی خدمات صنایع تولید مصالح ساختمانی می توانند
با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی های ل
در هر نت آهنگ غرق شده و نیازمند کمک هستم. نیازمند یک تو گوشی جانانه که مرا از این حال و هوا بیرون بکشد. من برای تعریف کردن چیزی اینجا نیامده‌ام. برای داستان گفتن آدم‌های دیگری هستند که می‌توانید به آن‌ها گوش کنید. من اینجا هستم که جملات را، خوره‌های ذهنم، پشت سر هم قطار کنم و از روی ریل افسردگی‌ام به سمت شما بفرستم. قطاری با بار ویروس. ناقل درد و رنج و اشک و آه. خارج از این نوشته‌ها من خوبم، به بهترین نحو تظاهر به شادی می‌کنم و همه، به جز یک ن
1ـ تشکیل پیوند هیدروژنی در جایگاه در کدام مرحلۀ ترجمه اتفاق می افتد؟
2- اولین رنای ناقل که در جایگاه آغاز قرار میگیرد شامل کدام آمینواسید میباشد؟
3- تفاوت توالی های انواع رناهای ناقل مربوط به کدام ناحیه است ؟
4- در یوکاریوت ها  رنای پیک توسط .................. ساخته می شود.
5- چرا برای رونویسی از ژن به راه انداز نیاز است؟
ادامه مطلب
جفت گوشام از شدت اهنگ های راکی که امروز با هندزفری گوش دادم درد میکنه. پشیمونم البته ولی خداروشکر اهنگهاش کلی انرژی ازم خالی کرد.امروز تقریبا میشه گفت درس نخوندم .ناراحت نیستم ومیدونم فرداجبرانش میکنم .من یه امروز رو احتیاج داشتم درس نخونم  و انرژی تخلیه کنم.
الانم درحالی که بدنم از بالاپایین پریدن های امروزم درد میکنه روی تختم ولو شدم تا یه ذره سریال پزشکی مورد علاقمو ببینم. 
راستش من اولین بار "کرونا " روتوی این سریال (دکتر کیم فصل1) شنیده ب
برخی با "گذر از جاده های فرعی" و کوچه پس کوچه ها و برخی با گفتن "خلاف واقع" ، پلیس را دور می زنند و به شهرهای شمال می رسند.
برخی هم با خوردن الکل ، آنهم نه الکل اتانول بلکه متانول که الکلی بسیار سمی و کور کننده و باعث فلج اعصاب می شود، قصد دارند کرونا را دور بزنند!!
اینها "انگلهای ناقلند" که یا باعث از بین رفتن دیگران می شوند یا خودشان را از بین می برند.
چند توصیه بهداشتی در مورد ویروس کرونا :
دمای خانه را بالای 27 درجه نگه دارید تا سطح تاب آوری ویروس را کاهش دهید.
از نوشیدن مایعات غافل نشوید زیرا که بهترین دشمن ویروس کروناست.
هر چه رنگ ادرار شما با نوشیدن مایعات روشن تر شود حال شما بهتر خواهد بود.
تا زمانی که میوه و سبزیجات تازه می خورید احتیاجی به خوردن مکمل هایی نظیر زینک و ویتامین ها نیست.
کرونا در دمای یخچال قادر به حیات است تا میتوانید چیزی را فریز نکنید.
مسواک مکان مناسبی برای ویروس کرونا

شرکت قبلی که بودم همون اول مثل خیلی شرکتای دیگه ازم یه سفته گرفتن به عنوان ضمانت!
محل کار فعلیم فقط یه فرم برام ایمیل کرده بودن و توش اطلاعات شخصیمو پر کرده بودم و یه چندتا کپی از مدارکم داده بودم بهشون.
روز اولی که رفتم سرکار، یه لپ تاپ و یه گوشی موبایل بهم دادن بدون اینکه حتی قراردادی امضا کنم !
از وقتی که کرونا همه گیر شد یه روز فقط با مترو رفتم و وقتی مدیرمون فهمید، یکی از ماشینای شرکتو داد بهم که با یکی دیگه از بچه ها با ماشین شرکت بیای
اندر ماجرای ویروس کرونا ؛ جونم براتون بگه که خوشمون بیاد یا نیاد این ویروس مهمان ناخوانده ی همیشگی خواهد بود .شاید سال 2021 واکسن تولید و توزیع بشه و بره توی لیست واکسیناسیون منتهی برای همه .پس چیزی که فعلا باید خوب یاد بگیریم کنار اومدن با این هیولاست . تا بعدها که واکسن بیاد !داروی قطعی که فعلا نداره . قرص هایی هم که میگن در روند درمانی موثره  در دسترس همه نیست و ظاهرا فعلا یک دوز کاملش یک نیم سکه خرج داره . هزینه بیمارستان هم تا امروز دریافت شد
شایع ترین علت هپاتیت ( التهاب کبد ) عفونت ویروسی است. چندین نوع ویروس می تواند موجب این بیماری عفونی شود. ویروس های مولد هپاتیت ب و هپاتیت ث ، ممکن است از مادر ناقل ویروس به نوزاد منتقل شوند.بیشتر نوزادانی که تصور می رود در معرض خطر ابتلای به هپاتیت ب هستند در مقابل این نوع ویروس واکسینه میشوند. گونه ای که معمولا موجب هپاتیت در کودکان سنین بالاتر می شود ، ویروس هپاتیت آ است.ویروس هپاتیت آ معمولا با مصرف آب یا غذای آلوده به مدفوع فرد مبتلا به افر
چند روزه بخاطر شغلم دارم تو بیمارستان ها رفت و آمد می کنم امروز تو یکی از بیمارستان ها رفتیم بخش بیماران حاد تنفسی و ICU ویژه کرونا، راستش تا حالا از نزدیک تو این محیط نبودم، خیلی براشون سخت شده شرایط، ما که یه نیم ساعت رقتیم چنتا عکس و فیلم گرفتیم و اومدیم بیرون اما خداییش فشار کارشون خیلی زیاده، داشتیم با سرپرستار بخش صحبت می کردیم یه دفه بغض گلوشو گرفت و گفت من نمیتونم دختر سه سالم رو ببوسم، چون می ترسم! می ترسم از من بگیره! گفت الان 56 روزه که
کنه ها و شپشکها 

کنه ها و شپشکها این موجودات ریز موذی ناقل انواع بیماری ها هستند و بیشتر منجر به بیماری پوستی برای سگ ها و حیوانات خانگی می شوند

مشاوره بیماری کنه ها و شپشکها

که با مراقبت های بهداشتی و چکاپ این مسئله قابل پیشگیری و درمان است.

رفتم سلونی, یه آگهی روی قفسه زده بود که:
میگف بهداشت اسفند گذشته, در بازرسی مدارس این مشکل را مشاهده کرده و به اماکن مرتبط و پُر خطر (در نشر آن) اطلاع رسانی کرده زیرا که بچه ها(+بزرگا) در نوازش و مجاورت با حیوانات ناقل شپش خواهند شد.
توی پیاده روی, یه آگهی روی دیوار دیدم که:

حالا دیگه خودتون بخونید تا آخرشُ
رفتم سلونی, یه آگهی روی قفسه زده بود که:
میگف بهداشت اسفند گذشته, در بازرسی مدارس این مشکل را مشاهده کرده و به اماکن مرتبط و پُر خطر (در نشر آن) اطلاع رسانی کرده زیرا که بچه ها(+بزرگا) در نوازش و مجاورت با حیوانات ناقل شپش خواهند شد.
توی پیاده روی, یه آگهی روی دیوار دیدم که:

حالا دیگه خدوتون بخونید تا آخرشُ
کم‌خونی عفونی یا تب مرداب در اسب 
در حالت حاد، کم‌خونی عفونی یا تب مرداب (swamp fever) باعث آسیب شدید گلبول‌های قرمز خون و کم‌خونی می‌شود. پس از آلوده شدن، اسب می‌تواند تا پایان عمر ناقل بیماری بوده و تهدیدی برای دیگر اسب‌ها باشد. ویروس می‌تواند توسط حشرات خونخوار منتقل شود. درحال حاضر، بیماری کمیاب است، و بیشتر نگهدارنده‌های اسب ازعواقب خطرناک آن آگاه هستند.

مشاوره و آموزش درمان کم‌خونی عفونی یا تب مرداب در اسب

یک آزمایش خون ساده یا آز
فرزندم فیلم آموزشی زیر را تماشا کن و بعد از آن کتاب را مطالعه کن .

سپس نمونه سوالات را در دفتر بنویس و به آن ها پاسخ بده .

سوالات درس سیزدهم علوم سالم بمانیم
1-چرا پزشک به فرد سرما خورده توصیه می کند از دست دادن یا روبوسی با دیگران پرهیز کند اما چنین توصیه ای برای فردی که دیابت (بیماری قندی) دارد نمی کند؟ 
2-بیماری واگیر چیست؟ 
3-چه عاملی باعث ایجاد بیماری های واگیر می شود؟ 
4-چند میکروب بیماری زا را نام ببرید؟ 
5- چرا به عوامل بیماری زا میکروب م
بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، خودی طرز های انتقال آن بسیار مهم است. با توجه بوسیله وقوف این ویروس داخل فداکار حیوانات و حدس انتقال آن از جانور بوسیله انسان، بخاطر برخی افراد این سوال پیش می آید که آیا گیاهان همچنین راوی این ویروس هستند؟ معشوقه علیزاده فلوشیپ کنترل عفونت های بیمارستانی در صحبت با روزنامه نگار باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: ویروس کرونا یک عامل بیماری زای م
میدونی، ما جوون و پرانرژی هستیم. پر از انگیزه‌هایی که مثل شمعی در برابر همه‌ی طوفان هایی که وزیده روشن نگه‌ش داشتیم. مثل همه‌ی وقت‌هایی که حقیقت تلخ و ناگوار رو سرمون آوار شده، درآغوش گرفتیمش، پذیرفتیمش و دوباره تصمیم گرفتیم همگام با جسم جوونمون ذهن ۹۱ ساله‌مون رو همراه کنیم. و پیش بریم. و رویاپردازی کنیم. اشکالی نداره اگه فکر کنیم می‌تونیم دنیارو فتح کنیم. دستمون رو مشت کنیم، چونه‌مون رو بالا بگیریم و بند کفش‌هامون رو سفت‌تر از پیش ب
ناقل "شیب ملایم" را یادمان نمی رود که ادعا می کرد قیمت ها با شیب ملایم افزایش می یابد!و گذشت زمان نشان داد منظور از شیب ملایم چیست! گران کردن200% قیمت بنزین نمونه ای از شیب ملایم ادعایی است!
خبرگزاری های رسمی آمریکایی، بر خلاف ادعای ترامپ، دیروز ادعا کردند که در عملیات موشکی سپاه به عین الاسد، چند نفر "ضربه مغزی ملایم" شدند ! و البته این پایان کار نیست و آمریکایی ها مجبور خواهند شد به "مرگ ملایم"سربازانشان در عین الاسد اعتراف کنند .
نقطه مشترک ناق
سلام.
متاسفانه کرونا من را هم گرفتار کرد
البته من همه ی موارد را رعایت میکردم
هرروز چندین برابر قبل ،دستهایم را با آب وصابون می شستم 
ازدستکش استفاده میکردم
دراماکن عمومی وشلوغ حضور پیدا نمی کردم
فاصله ام را با افراد رعایت میکردم
درروز چندین باربا آب نمک قرقره میکردم 
دستم را داخل چشمان ودهانم نمی کردم 
درکیفم دستکش واسپری داشتم ومدام ازآنها استفاده میکردم 
درخانه بودم وجز ضرورت ازخانه بیرون نمیرفتم 
تمام کارها وکلاسهایم را کنسل کرده ب
یکی از دوستان دنیای مجازی، که قدمت دوستیمان به عصر بلاگفاییها برمیگردد و هنوز در واتساپ و اینستاگرام در ارتباطیم، مرا به چالش بامزه ای دعوت کرد که اولش در کمال بی ذوقی جواب دادم: فلانی جان! من دیگر نمیخواهم حتی اسم کرونا را بشنوم. 
ولی وقتی استوریهای خودش را دیدم یک دفعه «چی شد؟» «دلم خواست!!!» و من هم استوری گذاشتم. چالش از این قرار بود که باید تصویر کتاب یا کتابهایی را استوری می کردی و با استفاده از عنوان آن، چیزی برای کرونا می نوشتی! 
دوست ج
این روزها با معضل بیماری و یا میکروب کرونا  که برای همه زبان زد و ترسناک شده است به ایده ای می پردازم بسیار مهم که سالهاست خودم با ان  امیخته شده ام . 
با توجه به لوازمی مثل قیچی , شانه , پیش بند و دستهای الوده و محیط شلوغ ارایشگاهها  که عامل اصلی میکروب و ناقل  بیماری ها  می باشند . چرا که نه  ارایشگر خودتان نباشید  . در یکی از روزها , حدود هشت سال قبل که برای اصلاح به ارایشگاه رفته بودم  شلوغی ارایشگاه  عذابم می داد و تایم زیادی از روز هدر می
بیماری تورم عفونی صفاق در گربه ها 
یک بیماری رایج و مهم دیگر در بین گربه ها ، تورم عفونی صفاق است . اگرچه این بیماری ، مسری است ، با این حال بنظر می‌رسد که برخی گربه‌ها یک ایمنی طبیعی و ذاتی نسبت به آن پیدا می‌کنند . گربه آلوده به عامل این بیماری ممکن است یک ناقل بدون نشان دادن علائم باشد  . بر خلاف بیماری قبلی یک تست خونی قابل دسترس برای تشخیص آن وجود ندارد ؛ ولی واکسیناسیون بر علیه آن بکار می‌رود  .

یکی از همکارام میگفت دلم میخواد یکی بیدارم کنه و وقتی چشمامو باز میکنم ببینم همه اینا خواب بوده . چه روزای کابوس واری به ما میگذره . هرروز پر شده از خبرای بد . میشنوی که فلانی حالش بده ، فلان دکتر اینتوبه شد ، فلان همکار مرد ... مثل یه کابوس تاریک و وهم الود میمونه . امروز حکم حقوقی جدیدمو دیدم که حقوقم زیاد شده، نمیدونستم باید خوشحال باشم؟باید برنامه بچینم که با این پول چیکار کنم ؟ خوشحالیم دو دقیقه بیشتر طول نکشید، بعد دوباره حل شدم تو غم این
درمان تبخال لبتبخال لب ویروسی است که درمان قطعی ندارد و تا پایان عمر در بدن می ماند و گاهی با ضعف دفاعی بدن عود می کند اما می توانید آثار آن را با روش های طبیعی و سریع از بین ببرید.

تبخال چیست و چرا ظاهر می شود؟
یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد.
بر

خرس خیاط یک انبار باروت زیر شهر را کشف کرده است. این خبری بود که لازم نبود اخبار اعلام کند. خود به خود، چهره به چهره، نگاه به نگاه منتقل شد. 
اولین نفر کسی بود که خرس خیاط را در حال خروج از دری زیرزمینی دید. چهره مبهوت و گنگ خرس خیاط با امواج نامرئی نگاهش لحظه ای و کوتاهش خبر را انتقال کرد. ناقل خرس خیاط بود و بعد فراگیر شد. 

شهری ساخته شده روی انبار باروت؟ یا باروت تعبیه شده زیر شهر؟ یا باروت تزریق شده به تن شهر؟ زیاد فرقی نمی کند. اما حالا ت
در روز دوم اختراع و گالری محصولات جدید (INPEX) در سالن نمایش در مرکز همایش های دیوید لارنس شلوغی و شلوغی زیادی مشاهده شد. در کنار همه غرفه داران و شرکت کنندگان ، امشب یک نمایش با جی لنو برگزار شد و شرکت هایی مانند Hasbro ، Irwin Tools و Tupperware در حال تحقیق در مورد ایده ها برای افزودن به خطوط تولید خود بودند. البته جذابیت اصلی و علت این رویداد ، خود اختراعات بود. امروز توانستم توافق خوبی را ببینم. در اینجا نمونه ای وجود دارد:Traybilizer (TM) اختراعی است که به منظور
با سلام و عرض ادب احتراما عطف به پرونده کلاسه...مطروحه در آن دادگاه محترم دائر بر دعوی آقای...به طرفیت اینجانب تحت عنوان الزام به تنظیم سند رسمی اجاره که حسب نظر مبارک موعد رسیدگی به ساعت 9 صبح یوم جاری تعیین و استقرار یافته است دفاعا از حقوق خویش و قوانین جاریه و با تکذیب اصل و اساس ادعاهای خواهان محترم به انضمام تصاویر اسناد مدرکیه در پیوست به استحضار عالی می رساند..
اولا صرف نظر از ایرادات شکلی در خصوص تقویم یا عدم تقویم خواسته و عدم ابلاغ دل
استاندار زنجان با بیان اینکه همه استان‌های همسایه زنجان در وضعیت بسیار سختی در مقابله با بیماری کرونا قرار دارند تاکید کرد: از مردم می خواهیم بر ترس و اضطراب خود غلبه کرده و فقط توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و به اخبار نادرست منتشر شده در فضای مجازی اعتنا و توجهی نداشته باشند، زیرا تنها منبع اطلاع رسانی صحیح، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هستند که از طریق صداوسیما آخرین اطلاعات و اخبار و توصیه ها را ارائه می کنند.مقام عالی دولت در استان همچ
دو هفته‌ی بین ترم که به بطالت محض گذشت، شروع ترم جدید هم تاثیری رو باطل نگذشتن نداشت راستش تا امروز و اکنون و این شرایط. تعطیلی شاید تا عید! میخواستم کنکور ثبت نام کنم که بخاطر تجزیه و تحلیل شرایط دیدم وقت ندارم ولی اگه میدونستم اینطوری میشه قطعا ثبت نام میکردم قسمت گه قضیه اینجاست که دلیل ثبت نام عدم رضایت نیست:) چون من اگه وجود داشته باشم همین جا میتونم بهترین رشد و بهترین آینده رو رقم بزنم. نه روحیاتم با چیزی سازگاره نه حسرتمندم !:) فقط همون
سلام
خوبید؟؟ *-* 
امیدوارم حالتون خوب باشه^-^ 
شنیدید یه ویروس......... اومده؟؟؟ اسمش کروناست.
من میترسم.اما خدا روشکر هنوز تو ایران نیومده
خودم اطلاعات کمی داشتم واسه همین از سایت زیر براتون مطلب گذاشتم: مرکز تحقیقات ویروس شناسی*-*
ویروس کرونا
 ویروس کرونا انسانی موجب سرماخوردگی شده و در گاستروانتریت نوزادان دخالت دارند.  ویروس کش خاصی برای عفونت های کرونا ویروس وجود ندارد. فیلم پیشرفت کرونا گویا این واقعیت است. دستورالعمل مراقبت بیمار مشکو
خلاصه انیمه
جهان ، در حال از پای درآمدن توسط بیماری مخوفی است که انسانهای که توسط ناقل این بیماری گاز گرفته می شوند را به مرده ای متحرک ( زامبی ) تبدیل می کند … در این هنگام ، گروهی از شاگردان مدرسه ای در ژاپن ، تلاش می کنند تا از شیوع این بیماری و از پای در آمدن جهان بر اثر گسترش آن ، جلوگیری کنند .تاکاشی یه پسره دبیرستانیه معمولیه، یه روز که اون برای هواخوری از کلاس میاد بیرون و روی بالکن اصلی مدرسه مشغول فکر کردن به گذشته خودش بود متوجه حمله ی
قارچ پوست سر یک عفونت قارچی است. این عفونت برروی پوست سر و موها اثر میگذارد و موجب لکه های کوچک، خارش و پوسته ریزی پوست سر میشود. این بیماری یک عفونت بسیار مسری است که از طریق تماس افراد با حوله، کلاه، برس و بالش فرد آلوده منتقل میشود. قارچ پوست سر در کودکان بیشتر شایع است اما میتواند در هر سنی اتفاق بیفتد.
علت هاقارچها که درماتوفیت ها هم نامیده میشوند موجب عفونت قارچی برروی پوست سر میشوند. قارچها ارگانیسم هایی هستند که از بافتهای مرده مانند ن
ما سفر نرفتیم. حتی هنوز به دیدار خانواده‌هایمان هم نرفته‌ایم. چون اعتقادداشتیم باید در خانه‌هایمان بمانیم تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود.
اما آیا این اندازه از ملال و سختی که تحمل می‌کنم به من اجازه می‌دهد هم‌وطنانم را به صفت‌های زشت خطاب کنم؟ برایشان آرزوی مرگ کنم و یا بخواهم همان عوارضی شهرم تیربارانشان کنند؟
اول از خودم می‌پرسم آیا همه آن‌ها شرایط یکسانی با من دارند؟ و اگر من جای آن‌ها بودم همین انتخاب الانم را داشتم؟
بسیاری از آن‌
با ی بنده خدایی ، تو ی کاری شراکت دارم . وقتی میخوام پول بهش بدم باید برم ی اداره ای و فرمی رو امضاء کنم تا بهش پول بدن .
من از 22 اسفند تا حالا پامو از تو خونه بیرون نذاشتم . حدودای 25 اسفند بود که بهم زنگ زد ، فلانی پاشو بیا اداره . چک آماده هست . بگیر . منم راستش صبح 22 اسفند رفته بودم  شهرداری برای امضای پروانه ساخت ی بنده خدایی . اونجا خیلی معطل شدم . جلوی درب شهرداری صف بسته بودند . دونه دونه ارباب رجوع ها رو می فرستادن تو . هر نفر به طور متوسط یک ربع
جهان جای عجیبیه. این که میگن زمین گرده واقعا درسته. همین چند تا پست قبل بود که من اینجا رفتم بالای منبر و باد به غبغبم انداختم و گفتم من نمیخوام اینجا راجع به کرونا صحبت کنم!
خب یکی نیست به من بگه دختر ناحسابی! تو راجع به اون صحبت نکنی دلیل میشه اون هم راجع به تو صحبت نکنه؟! نه واللا! دلیل نمیشه :|دیشب یکی از نزدیکانم زنگ زد و گفت تست کروناش مثبت شده :| بله من هم همینقدر پوکرفیس‌طور پشت تلفن اطراف رو نگاه کردم. این فرد مذکور متخصص داخلی‌ه. بعد جال
وبلاگ باید یک سنسور داشته باشد و هنگام ورود ضربان قلب، فشار خون، سطح هورمون ها، ناقل های عصبی، دمای بدن را بسنجد و اگر در شرایط نرمال بودی اجازه ورود دهد. تا هروقت که احساس کردی قلبت تا چنددقیقه دیگر می ترکد، یا مغزت دارد آتش می گیرد، نتوانی احساسات آنی و گذرایت را share کنی. باید بتوانی یک وقت هایی که در اوج نیاز به حرف زدن بودی، زیپ دهانت را بکشی. باید یاد بگیری هروقت دلت بیش از اندازه ارتباط با آدم هارا خواست، به گوشه اتاقت بخزی، قهوه بنوشی، ک
به گزارش عصرحباد؛ در روز های اخیر و اوایل فصل تابستان پشه های ناقل بیماری سالک در سطح شهر، پارک ها و بخصوص فضای پارک جنگلی حبیب آباد وجود دارد که برای پیشگری از سرایت این بیماری، بسیج سازندگی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار اقدام به عمل کرده است.
عکس: دریافتی
این روزها عجیب دلمون تنگ شده برای یه سرفه یا یه عطسه درست و حسابی توی جمع!!! همه حواسشون به همدیگه هست و به شدت همدیگه رو زیر نظر دارند. فقط کافیه یه سرفه یا عطسه بکنی حتی دیگه جات تو خونه هم نیست چه برسه محل کار و فضاهای عمومی. یه عطسه که بکنی همه بهت نگاه میکنند و پیش خودشون میگند نکنه این کرونا داشته باشه، نکنه ناقل باشه خلاصه اینقدر بهت نگاه میکنند که شرمنده میشی این از مردم ؛ اگه تو جمع دوستان وهمکاران باشی که دیگه وضعیت بدتر ازاینه! رفتی دک
مکانیسم عمل کپسول آتوموکستین:
قرص آتوموکستین ﺑﻪ ﻃﻮر اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ ﺑﺎز ﺟﺬب ﻧﻮراﻲ ﻧﻔﺮﻳﻦ را ﻣﻬﺎر ﻣﻲﻛﻨﺪ (Ki 4.5nM) ﺑﺎ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻛﻢ ﻳﺎ ﻋﺪم ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ و ﺑﺎ ﻣﻬﺎر ﺳﺎﻳﺖ رﺳﺘﻮرﻫﺎی ﻧﻮروﻧﻲ،ﺟﺬب دﻳﺮ ﻤ‌ﻫﺎ را ﻣﺎﻧﻊ ﻣﻲﺷﻮد.

مکانیسم و روش عمل این دارو به طور دقیقی مشخص نشده است اما تصور می شود که به مهار انتخابی ناقل های پیش سیناپسی نوراپی نفرین مربوط می شود و نیمه عمر آن تقریبا ۵ ساعت میباشد.
داروی اتوموکستین توسط آنزیم CYP2D6 متابول
مکانیسم عمل کپسول آتوموکستین:
قرص آتوموکستین ﺑﻪ ﻃﻮر اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ ﺑﺎز ﺟﺬب ﻧﻮراﻲ ﻧﻔﺮﻳﻦ را ﻣﻬﺎر ﻣﻲﻛﻨﺪ (Ki 4.5nM) ﺑﺎ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻛﻢ ﻳﺎ ﻋﺪم ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ و ﺑﺎ ﻣﻬﺎر ﺳﺎﻳﺖ رﺳﺘﻮرﻫﺎی ﻧﻮروﻧﻲ،ﺟﺬب دﻳﺮ ﻤ‌ﻫﺎ را ﻣﺎﻧﻊ ﻣﻲﺷﻮد.

مکانیسم و روش عمل این دارو به طور دقیقی مشخص نشده است اما تصور می شود که به مهار انتخابی ناقل های پیش سیناپسی نوراپی نفرین مربوط می شود و نیمه عمر آن تقریبا ۵ ساعت میباشد.
داروی اتوموکستین توسط آنزیم CYP2D6 متابول
قیمت زرشک پفکی در فروردین ۹۹ 

اقتصاد جهانی در ماه های گذشته روزهای سختی را پشت سر می گذارد.  همانطور که ما میدانیم جهان در حال حاظر میزبان مهمانهی بیرحم و ناخواسته به نام ویروس کروناست که باعث قرنطینه و به تعطیلی کشانده شدن بسیاری از کسب کارهای دنیا شده است. ارتباط بین شهر ها و کشور ها قطع شده است و بسیاری از مردم دنیا روز و شب خود را در خانه ها می گذرانند. مجموعه ما نیز در حال حاضر به علت تعطیلی سیستم حمل و نقل از این قاعده کلی مستثنی نمی باش
 مضرات و علت سمی بودن نیترات

نیترات یک ماده شیمیایی به فرمول NO3 - است،نیترات اکسیده ترین شکل نیتروژن است که در سیستم های طبیعی یافت میشود، نیتروژن یک یون با بار منفی (آنیون) است که به یونهای بار مثبت(کاتیون) ترکیب میشود و به صورت نمک های نیترات پتاسیم یا نیترات سدیم درمی آید و بصورت کودهای شیمیایی بکارمیرد.
نیترات یک تهدید بالقوه سلامتی بخصوص برای نوزادان است ،چراکه باعث بیماری " سندروم نوزاد کبود "میشود، این عارضه اگر نوزاد از شیرخشک رقیق
چند تا نکته کوتاه و رک و ساده درمورد کرونا (در حد چیزی که تا الان خودشو نشون داده) :
+ پشت موتور حرف از کرونا شد، موتوری گفت «امروز صبح بهشت زهرا بودم، همینطوری جنازه میاوردن!» بهش گفتیم «خب قبرستونه دیگه، عروس داماد که نمیارن ، جنازه میارن!» ... میگفت «نهههه ، همه رو از بیمارستان میاوردن» ! :-)) آخه چرااا :-)) با همین حرفا نصف هم صنفی های تجهیزات پزشکی فروش ما میلیاردر شدن توی این چند روز! والا! انگار هر روز جنازه ها رو از زیر دست و پای گاوها توی کارن
مشاور پرورش شترمرغ

خواص کلی گوشت شتر مرغ و فراورده های آن
گوشت این پرنده به دلیل کلسترول پایین و پروتئین عالی از نظر پزشکان برای بیماران قلبی و عروقی توصیه میشود. کسانی که از چاقی رنج می برند و نمی توانند گوشت قرمز مصرف کنند، گوشت شتر مرغ بهترین گزینه برای آنها خواهد بود. زیرا گوشت شتر مرغ ، کالری کمتر، چربی بسیار پایین و ویتامین ها و مواد معدنی زیادی دارد. همچنین گوشت شتر مرغ برای افراد کم خون نیز بسیار مفید می باشد. بر اساس گزارشات آزمایشگ
فواید سلامت آب بر بدن بر هیچکس پوشیده نیست و بیش از هفتاد درصد وزن بدن
از آب تشکیل شده، بسیاری از فعالیت های روزانه بدن، متابولیسیم و کارکرد
سایر اندام های بدن به آب وابسته است.
آب آلوده ناقل خیلی از بیماری ها وارده به بدن مانند: بیماری های گوارشی - کلیوی - قلبی -
پوستی و ... که ناشی از مصرف آب آلوده است.با افزایش جمعیت منابع
طبیعی از جمله سوخت، غذا و ... در حال کاهش است و این امر از آب هم مثتثنا
نیست و انسان در صدد تولید آب شیرین یا به عبارت دیگر ت
  راهی که آخرین صحابی پیامبر و نخستین زائر حسینی گشود  

جابر بن عبد الله انصاری از افراد نادری است که براستی شاگردفهیم، عارف، پارسا، مجاهد و وارسته پیامبر(ص) بود.
وی بیش از90 سال عمر پربرکت خود را در راه اسلام و گسترش آن صرف کرد وشیرمردی مخلص و نستوه، عابدی وارسته و عاشق و عالمی پرتلاش بود.
جابر پنج امام را درک کرد، از شاگردان و یاران مخصوص همه آنها بود و در نشر اندیشه آنان، سهمی بزرگ داشت.
«جابر بن عبد الله انصاری » کسی بود که هم اسلام او را
گزارش بیست و سی را دیدم و دلم میخواست توی تلویزیون مشت بزنم...پزشک های دوست داشتنی،پرستارهای فداکار،ممنون که هستید و هزار جفنگیات دیگه.تا دیروز پزشکها خونخوار بودن و از گوشت مریضاشون تغذیه میکردن و آخر هفته ها توی جزیره ی شخصی شون موهیتو هورت میکشیدن...حالا که ماسک و دستکش و لباس محافظتی ندارن و بچه های مردم جون شون رو گذاشتن کف دستشون و کسی نیست ازشون محافظت کنه شدن قهرمان...

اموز برای چندتا امضا رفتم بیمارستان.چندتا از اینترن ها اومده بود
ورود کروناویروس جدید با ثبت 2 فوتی در قم کووید 19 به ایران رسید
هنوز یک روز از گلایه‌های مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره شایعات پیرامون شیوع کووید 19 در ایران نگذشته بود که همین وزارتخانه از ابتلای 2 فرد به این ویروس و فوت هر دو مورد با توجه به کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد. ویروسی که بالاخره پس از 45 روزِ داغ از شایعات و تکذیبه‌های‌ مسئولان به ایران وارد شد. آغازش از شهر قم بود. شهری که زائران بسیاری از سراسر ای
سلام به همه اهل وبلاگ و بقیه
خیلی وقته که دست به قلم نشدم و چیزی در بلاگ ننگاشتم. امروز صبح قصد داشتم از خاطرات خودم در این چند وقت که تب سیاست بالا گرفته بود رو بنویسم. ولی دیدم انگار تب کرونا خیلی بیشتر بالا گرفته است.
جا داره همینجا به امت همیشه در صحنه و کاسبان بدبختی مردم به صورت جداگانه خدا قوت بگویم........ خدا قوت.......خداقوت
به جان خودم کرونا غولی نیست که ازش بترسیم اگر خودمون کمر همت ببندیم و منتظر دیگران نباشیم می تونیم خیلی راحت از پیچ تا
سمپاشی منازل غرب تهران: یکی از خدمات ما در حوزه سمپاشی سوسک کابینت، ساس، سوسک فاظلاب و... سمپاشی منازل غرب تهران می باشد. پیدا کردن شرکت های سمپاشی دارای مجوز تهران که فعالیت گسترده ای در سمپاشی منازل غرب تهران داشته باشد مقداری سخت است. شرکت سمپاشی پاکسازان محیط با فعالیت گسترده در سرتاسر ایران یکی از بهترین سمپاشی تهران لقب گرفته است. به جز تهران، سمپاشی منازل در کرج و سمپاشی منازل در شهریار هم جزو خدمات ما می باشد.
تماس با ما جهت سمپاشی در
گروهی از محققان آمریکایی در گزارشی خطاب به کاخ سفید اعلام کردند: بر اساس تحقیقات جدید، ‌ ویروس کرونا علاوه بر عطسه و سرفه، از طریق صحبت کردن و احتمالا حتی از طریق تنفس نیز به سایرین منتقل می‌شود.
این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است. نتایج موجود نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا قابلیت انتقال به بدن از طریق تنفس را دارد
با وجود این که قطرات ناقل ویرو
مقدمه: ناخن یکی از اعضای بدن انسان است که روی انگشت های دست و پا شکل می گیرد که تغذیه ی عمده ی آن از بدن از طریق ویتامین و کلسیم می باشد.
تنه انشا: همان طور که در مقدمه انشا گفته شد ناخن یکی از اعضای بدن انسان است که روی انگشت قرار می گیرد و انگشتان توسط ناخن اجسام و وسیله ها را می توانند جابه جا کنند و از آنجایی که در سلول به سلول بدن ما تدبیر و تفکر شده، ناخن نیز عضوی است که در صورت نبودن آن کار و استفاده از انگشت سخت و یا غیرممکن می شود. اما هموار
ما دارای یک تاریخ متقن هستیم که تردیدی در آن نیست و آن عبارت است از قرآن. علت این‌که می‌گوییم در قرآن تردیدی نیست، این است که از طرف خداوند نازل شده است.

پایگاه تاریخ تطبیقی؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، استاد درس خارج حوزه علمیه قم در دومین جلسه درس تاریخ تطبیقی که در تاریخ 1393/02/21 برگزار شد، تاریخ‌های معتبر را مورد بررسی قرار دادند که متن آن بدین شرح است؛
عدم اطمینان کامل نسبت به کتب تاریخی رایج
از کجا می‌توان چنین تاریخی را پیدا کر
سلام :) فکر کنم اولین‌باره ابتدای یک پست سلام می‌دم  :) چون‌که حس می‌کنم خیلی وقته نبودم ، با اینکه هرشب سر می‌زنم ولی نسبت به قبل حضور کمرنگ‌تری از خودم می‌بینم . با چالش مینیمالیسم دیجیتال آشنائی دارید ؟ :) ( بطور خلاصه یک چالش برای کنترل رفتارمون در برابر فناوری‌های گوناگون و فراوان امروز ) من این چالش رو شروع کردم و می‌خوام شرحِ ، تقریبا یک هفته در این چالش بودنم رو با شما به اشتراک بذارم :)
من توی خونمون یک‌سری وظایف دارم نسبت به خودم و
خفاش‌ها به عنوان تنها پرنده پستاندار شناخته‌شده در حیوات وحش، با تمامی حیوانات دارای قابلیت پرواز تفاوت دارند و یکی از عجیب‌ترین حیوانات محسوب می‌شوند. توانایی آن‌ها در ترمیم دی‌ان‌ای خود و همچنین تغییرات و تفاوت بسیار فاحش دمای بدن و سوخت و ساز آن‌ها هنگام خواب و پرواز، سبب شده ناقل ویروس‌های متعددی متعددی مانند دو کروناویروس، انواع ابولاویروس و ویروس ماربورگ باشند، بدون اینکه بیمار شوند. این پرندگان پستاندار مسیرهایی بسیار طولا
پایه هفتم درس پنجم صفحه۶۲  ناخن
انشاء پایه هفتم در مورد ناخن صفحه ۶۲
 مقدمه:  ناخن یکی از اعضای بدن انسان است که روی انگشت های دست و پا شکل می گیرد که تغذیه ی عمده ی آن از بدن از طریق ویتامین و کلسیم می باشد.
تنه انشا: همان طور که در مقدمه انشا گفته شد ناخن یکی از اعضای بدن انسان است که روی انگشت قرار می گیرد و انگشتان توسط ناخن اجسام و وسیله ها را می توانند جابه جا کنند و از آنجایی که در سلول به سلول بدن ما تدبیر و تفکر شده،  ناخن نیز عضوی است که د
شوکران مینوشم می فهمم که حبه قند هست
عسل می نوشم پندارم که زهرست 
لبخند می زنم اما عمق تلخی ها محاصره ام کردن
اشک بار می دوم اما در لحظه آرامش لبخندت مرا نگاه می دارد
این چه تناقض محالی است که تو حواله ام کرده ای
در رایحه باران بهار مثل زمهریر سوزان زمستان 
دستانم را در گریبان میکنم تا خاطرات شیرین تو را قاصدک های پر پر شده همراه خود مبرند
آه سردم را فرو میخورم تا تلخی های درونم طبیعت عاشقان بهار را محاق نکند 
از اسفندی که تو ترکم گفتی دیگر عشق
ویروس کرونا تا روز دوشنبه، سوم فوریه، جان بیش از ۳۶۰ نفر را گرفته است.
تعداد موارد تایید شده ابتلا به این ویروس به بیش از ۱۷ هزار نفر رسیده است و جاهایی مثل هنگ کنگ سفر به چین را به منظور جلوگیری از پخش بیشتر آن ممنوع کرده‌اند. اما این ویروس تنها چیزی نیست که در چین و فرای مرزهای این کشور شیوع پیدا کرده است، اطلاعات غلط هم در حال پخش شدن است. تئوری‌های توطئه متعددی از زمان شیوع این ویروس ساخته شده است و ویدیوهایی هم از سوپ خفاش دست به دست می‌ش
سمپاشی منازل در کرج: خدمات سمپاشی ما گسترش بسیاری داشته است. یکی از خدماتی که جدیدا به مجموعه خدماتی ما اضافه شده است، سمپاشی منازل در کرج می باشد.
اگر به دنبال یک شرکت معتبر سمپاشی منازل در کرج هستید، بهترین گزینه پیش روی شما، استفاده از خدمات سمپاشی در کرج پاکسازان محیط آریا می باشد.
تماس با ما جهت سمپاشی در کرج ۰۹۱۹۶۴۷۲۱۷۲
انواع خدماتی که ما در سمپاشی منازل در کرج ارائه میدهیم عبارتند از، سمپاشی ساس، سمپاشی سوسک کابینت، سمپاشی سوسک فا
نیم ساعت پیش بود که توی این بی خبری و سکوت، صدای نوتیفیکیشن (معادل فارسی اش را نمی‌دانم. یادآور؟ گوشزد کن؟..) گوشی ام را شنیدم. نگاه کردم دیدم پیامکی است از طرف سایت علی بابا! که نوشته بود سایت ما بسته نیست و لینک سایتش را داده بود! این اتفاق چند فکر همزمان را به ذهنم آورد.
اول این که چنین پیامکی به طور ضمنی ممکن است ناقل این پیام باشد که مدتی که این وضعیت اینترنت برقرار است قرار نیست خیلی هم کوتاه باشد!
دوم این که چرا یک سایت در وضعیتی که همه‌ی م
شریعت نیوز - امام جمعه اهل سنت نیکشهر گفت: مردم اهل سنت و تشیع سیستان و بلوچستان نمازهای خود را در منزل با جماعت بخوانند که یقینا در چنین برهه‌ای از زمان که انتشار ویروس کرونا سبب مرگ هزاران نفر شده همان ثواب نماز جماعت مسجد به نمازگزار خواهد رسید.
مولوی عبدالله وحیدی‌فر روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قرنطینه و احتیاط لازم و واجب است، خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها دچار شیوع ویروس کرونا در کشور و جهان هستیم که تعداد

الکل، نوعی ماده اعتیاد آور است که تاثیرات بسیار مخربی بر روی مغز و سایر اندام ها دارد.
حتی کم ترین مقدار الکل نیز می تواند بدن را تحت تاثیر قرار بدهد. الکل حاوی متانول می
باشد. متانول به راحتی از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و می تواند وارد گردش خون
شود و از منافذ مویرگ های دستگاه عصبی عبور کند و اختلالاتی ایجاد کند. اختلالاتی در
سرعت انتقال پیام عصبی، فعالیت و متابولیسم سلول ها، ناقل های عصبی و....
الکل فعالیت مغز را کند می کند و باعث اختلال
ما همه‌مون مرده‌یم. از صبح تاحالا خیلی فکر کردم ولی یادم نمیاد چی شد که مردیم. یه نقطه‌ای توی زمان هست که قبل از اون، تابع زمان، مقدار ثابت می‌گیره. انگار هرچیز از ازل حالِ ثابتی داشته و توی حالتی شبیه به روزمره‌گی، ناگهان یه انفجار کشنده اتفاق افتاده. می‌دونم که این‌طور نبوده. می‌دونم که زمان، پیش از مرگمون تابعی از درجه‌ی n و همین طور m متغیری بوده ؛ که نشه حتی توی فضای سه محوری کشیدش، پر از قله و دره و شکسته‌گی از صد جهت بوده. اما فقط
چه‌قدر شما خفن و باحالید که الان دارید بیرون خونه ما آتیش‌بازی می‌کنید و جیغ و داد و نمی‌دونم چه کوفتی دارید منفجر می‌کنید که هر چند ثانیه یه‌بار حیاط ما عین روز روشن می‌شه! چه‌قدر بافهمید که متوجه نیستید کادر درمانی کشورمون به اندازه کافی سرشون شلوغ هست، به اندازه کافی مشغولیت و خستگی و بدبختی دارن که نتونن سر و صورت سوخته‌ی شما رو مداوا کنن.
چه‌قدر باغیرتید شما که رفتید در حرم رو شکستید، چه‌قدر شما باخدایید که به خاطر یه امر مستحب_ز
ارسطو، این فیلسوف جامع و اندیشمند بزرگ همه دوران‌ها را، معلم اول نام نهادند. و این البته نشانگر مقام فاخر معلمی است. اکنون، می‌سزد که ما کرونا را معلم آخر بنامیم. اما چنان که در تعبیر انگلیسی‌زبانان آمده، آخرین، فروترین نیست و بسا که فراترین باشد. معلم آخر، اینجا نشانگر آخرِ معلمی است. اما آموزه‌های این معلم آخر کدامند که او را شایسته این نام می‌کنند؟
نخست، کرونا تصویر ما را از جهان دگرگون کرد. او نشان داد که جهان اسرارآمیز است و این را عی
سهراب آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار برنا از شهرستان مُهر، با اشاره به عدم رسیدگی به وضعیت قرمز روستای چاه کبکان بخش اسیر تصریح کرد: چند روز است که فقط یک پزشک که خود از کمترین امکانات محافظتی_بهداشتی برخوددار است آن هم فقط برای یک ساعت با کمک 2 بهورز روستای چاه کبکان و شهرک امام در خانه بهداشت منطقه ما مشغول به رسیدگی به بیماران است؛ نکته جالبتر اینجاست که این پزشک سختکوش با خود هیچ دارویی نیز ندارد و خود از نظر ایمنی ایزوله نیست!
این مقام مسئول
تبخال چیست و چرا ظاهر می شود؟
تبخال یک بیماری ویروسی است و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تبخال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد.برای تبخال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تبخال
قیمت پکیج تزریق کلر-کلرزن مایع
کاربرد پکیج تزریق کلر امروزه با توجه به آلاینده بودن آب جهت مصارف صنعتی و آشامیدنی نمود بیشتری نسبت به سالیان گذشته پیدا کرده است از آنجایی که تصفیه فاضلاب انسانی با مشکلات بسیاری در کشور ما روبرو می باشد پس از ایجاد فاضلاب در صنایع صنعتی شهرک های صنعتی به وسیله انسان به وجود آمده است و نظارت کافی در گند زدایی و تصفیه نمودن آن ها جهت رها سازی به آب های سربی و چاه های جذبی نمی‌شود در آب سفره های زیرزمینی و مصرف
بشر همه عقل مادی و معنوی خود را به کار بسته اما همه جا کروناست که پیروز است. جایی سرمایه‌های عظیم برای کشف داروی کرونا به کار بسته شده، جایی دیگر دست‌ها به دعا برداشته شده است. اما کرونا را هیچ کس تا کنون به عقب نرانده است. کرونا با اندام ریزش خرد و اراده انسانی را تحقیر می‌کند. نه خدا و نه عقل، هیچ کدام به یاری بشر نمی‌آیند.
مردمان عادی به خانه‌ها خزیدند و در باد استغنای این عالم منتظر و مرعوب به سرنوشتی می‌نگرند که دیگر انگار از دست خودشان
در طی هفته های گذشته، اخبار تشخیص ویروس کرونا در شهر ووهان چین به گوش تمام مردم دنیا رسیده است. این ویروس جان بسیاری از افراد را گرفته و هنوز نیز عده زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند. اما علاوه بر تهدید سلامتی، ویروس کرونا بر صنعت مد نیز لطمه زیادی وارد کرده است. در این پست کوشالی در این باره بیشتر توضیح داده ایم.روزهای معمولی در بزرگترین مرکز خرید چین ،که Beijing نام دارد، ما به طور متوسط ۶۰۰ تا ۸۰۰ آدم را می بینیم که در مغازه ها دور می
اختلاف نظر در بقای (پایداری) جهیزیه
در صورتی که در زمان عقد، صورت کاملی از جهیزیه زن تهیه شده و به امضای شوهر رسیده باشد و اکنون در نتیجه اختلاف یا طلاق و جدایی یا به دلایل دیگر زن تصمیم دارد از خانه شوهر برود و با توجه به صورت جهیزیه که در دست دارد آن اموال را از مرد مطالبه و درخواست نماید، در این فرض آیا شوهر را باید ملزم به رد عین جهیزیه کرد و در صورت تلف عین آن و از بین رفتن به پرداخت مثل یا قیمت آن محکوم کرد یا دادن رسید جهیزیه برای صدور چنین
سلام :) فکر کنم اولین‌باره ابتدای یک پست سلام می‌دم  :) چون‌که حس می‌کنم خیلی وقته نبودم ، با اینکه هرشب سر می‌زنم ولی نسبت به قبل حضور کمرنگ‌تری از خودم می‌بینم . با چالش مینیمالیسم دیجیتال آشنائی دارید ؟ :) ( بطور خلاصه یک چالش برای کنترل رفتارمون در برابر فناوری‌های گوناگون و فراوان امروز ) من این چالش رو شروع کردم و می‌خوام شرحِ ، تقریبا یک هفته در این چالش بودنم رو با شما به اشتراک بذارم :)
من توی خونمون یک‌سری وظایف دارم نسبت به خودم و
کمرویی
کمرویی یک
توجه غیرعادی و مضطربانه خویشتن در یک موقعیت اجتماعی است که در نتیجه آن
فرد دچار نوعی تنش روانی- عضلانی شده، شرایط عاطفی و شناختی اش متاثر
می‌گردد و زمینه بروز رفتارهای خام و ناسنجیده و واکنشهای نامناسب در وی
فراهم می‌شود.مدرسه به عنوان اولین جایگاه رسمی تجربه اجتماعی کودکان
می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در تقویت کمرویی یا پرورش مهارتهای اجتماعی
آنان ایفا کند.هر گونه تغییر در نگرشها و بازخوردهای فرد کمرو نسبت به خود و
این بیماری که به اختصار سی اف نامیده میشود شایعترین بیماری ارثی مغلوب در دنیا میباشد .برای ابنتلا به ان لازم است که یک ژن از مادر و یک ژن از پدر به کودک به ارث برسد. بنا براین اگر والدین هر دو ناقل بیماری باشند فرزند انها به احتمال ۲۵ درصد دچار بیماری سی اف میگردد.این بیماری درگیری اعضاء مختلف بدن مشاهده میگردد که مهمترین اعضاء درگیر ریه و لوزالمعده است .علائم شایع این بیماری شامل سرفه خلطی مزمن ، کاهش وزن ، مدفوع چرب،تعریق زیاد ، شوره زدن لبا
زنگ درخانه زده شدعین این آدمهایی که تاحالا صدای زنگ را نشنیده بودن چهارتایی به سمت آیفون رفتیمآخه ۳ روزه هیچ کس زنگ خونمون را نمیزنه من وهمسر قرنطینه وبچه ها هم چون ناقل هستن محکوم به ماندن درخانهچه چهره دوست داشتنی پشت آیفون بودمهمان ناخوانده ای با ماسک به دهان ....بچه ها باشتاب به سمت دررفتند درراباز کردند وعقب ایستادند که نکات بهداشتی را رعایت کننددایی جون بود البته تنهابرای بچه ها اسباب بازی خریده بودبرای ماهم قرص ودارو ویه سوپ خانگینم
در مقاله های قبلی در ارتباط با مشاوره ژنتیک چیست و چه انواعی دارد همچنین چه مواقعی نزد مشاوره ژنتیک باید برویم، توضیحاتی داده ایم که برای بررسی این توضیحات و پرسش های متداول خود می توانید برروی لینک کلیک کنید.
بیماری های ژنتیکی معمولا به سن و سال فرد یا خانواده کاری ندارند و معمولا در همه سنین ممکن است رخ بدهد چه آن فرد نوزاد و چه بزرگسال و یا کهنسال باشد.این بیماری را نمی‌توان عموما درمان کرد و یا اگر هم قابل درمان باشند هزینه‌های بسیار
در مقاله های قبلی در ارتباط با مشاوره ژنتیک چیست و چه انواعی دارد همچنین چه مواقعی نزد مشاوره ژنتیک باید برویم، توضیحاتی داده ایم که برای بررسی این توضیحات و پرسش های متداول خود می توانید برروی لینک کلیک کنید.
بیماری های ژنتیکی معمولا به سن و سال فرد یا خانواده کاری ندارند و معمولا در همه سنین ممکن است رخ بدهد چه آن فرد نوزاد و چه بزرگسال و یا کهنسال باشد.این بیماری را نمی‌توان عموما درمان کرد و یا اگر هم قابل درمان باشند هزینه‌های بسیار
وزیر بهداشت هلند به خاطر خستگی زیاد استعفا داد و وزیر جدید گذاشتن و یه نفر مخصوص رسیدگی به کرونا.
متاسفانه آمار فوتی‌های کشور داره به طرز نگران‌کننده‌ای مشابه ایتالیا پیش میره که اگر ادامه پیدا کنه معنیش اینه که فاجعه در راهه.

روز یکشنبه صبح ما با Amber Alert از طرف دولت هلند مواجه شدیم روی گوشیهامون که فقط زمان‌هایی ارسال میشه که شرایط اضطراریه (فکر میکنم بار قبلی که دیده بودم این پیام رو زمانی بود که یه نفر داشت تو قطار به مردم تیراندازی می

از اکنون می‌توان تصور کرد فیلسوف پست‌مدرنی را که در قرنطینه در حال نگارش متنی در خصوص عصر پس از کروناست. این متن با عنوان "هنجارها در عصر پساکرونا" یا چیزی شبیه به آن، پر از مفاهیم و عبارات پیچیده است و در نهایت نیز ایدئولوژی غرب را با زبانی جدید تکرار و به خواننده تلقین می کند که کرونا نشان داد معنایی در پس پدیده‌ها وجود ندارد و زندگی همین چند روز دنیاست و با کرونا عبور از هنجارها و ساختارها آسان‌تر شده است و انسان همه چیز را (حتی عامل مرگ
1.بابا امسال عیدی مو کارت به کارت کرد وحقیقتا حسش مثله عیدی های قبلی نبود با اینکه یه مبلغ قابل توجهی بهش اضافه شده بود 
2.این روزا به چهار قسمت تقسیم شده ؛درس ،عکاسی ازبهار حیاط جذابمون ،پایتخت 6 وآهنگام :)
3.به عموم میگم عیدی من چی ؟میگه برات یه ژل ضدعفونی کننده پست کنم خوبه ؟(میگه تازه اشانتیون یه جفت دستکش لاتکس برات میفرستم)
4.حقیقتا تنکس گاد که الان درگیر آزمون و آموزش انلاین مدرسه نیستم 
5.کیدچه لعنتی به شوخی ادای سرفه درآورده و خودشو به ب
عنوان این پست رو من مردم، کلی براش غش و ضعف رفتمو خندیدم :))
امروز اولین روز کاریم در سال جدید بود، مدام اعضای خانوادم که خیلیاشونم به تازگی متوجه بیماریم شدن خواهر و برادرام یکی یکی با خبر شدن که امروز رفتم سرکار، هعی زنگ زدن دعوام کردن که چرا استراحت نکردم چرا رفتم از خونه بیرون، این دلواپسیهاشون برام ارزشمنده اما واقعیت اینه که تو دفتر ما به دلیل کوتاهی و بی مسوولیتی یکی از کارشناسا، شش نفر دیگه از جمله من مبتلا شدیم و فقط سه نفر سالم موندن
مستربچ
مستربچ یک ماده افزودنی جامد برای پلاستیک است که برای رنگ آمیزی پلاستیک ها (مستربچ رنگ) یا انتقال سایر خواص پلاستیک (مستربچ افزودنی) استفاده می شود. مستربچ مخلوط غلیظی از رنگدانه ها و / یا مواد افزودنی است که در طی یک فرآیند گرما در یک رزین حامل محصور می شود که سپس سرد می شود و به شکل دانه ای بریده می شود.
در مقایسه با رنگدانه های خالص ، مستربچ ها به فضای بیشتری احتیاج دارند و زمان سرب آنها طولانی تر است. نقطه ضعف دیگر قرار گرفتن در معرض گر
جلسه شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی استان با حضور معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و دیگر اعضاء در دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان برگزار گردید.
سید غلامحسن خلیلی موسوی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تقدیر و تشکّر از زحمات اعضـاء در اجرای برنامه های بزرگداشت مقام شامخ شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، به حضور حداکثری اعضای تشکل ها در اجرای برنامه های بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها